Reset wordpressového hesla

Zapomněli jste přihlašovací heslo do WordPressu? Zapomenuté heslo si můžete nechat zaslat na email kliknutím na odkaz pod přihlašovacím formulářem. Pokud vám z nějakého důvodu tato možnost nefunguje, lze do WordPressu uložit heslo nové. Zde je návod na nastavení nového hesla úpravou databáze přes phpMyAdmin.

Základní předpoklad pro úspěch tohoto návodu je, že máte přístup do phpMyAdmin na vašem hostingovém serveru. PhpMyAdmin je nástroj umožňující jednoduchou správu obsahu databáze MySQL prostřednictvím webového rozhraní.

Reset hesla pomocí phpMyAdmin

Na vašem hostingovém serveru se přihlašte do nástroje phpMyAdmin pro správu databáze. Pokud se přihlašujete na localhost, bývá přihlašovací jméno root a žádné heslo. V případě komerčního hostingu vám přihlašovací údaje poskytl provozovatel hostingu.

moje databáze

Výběr databáze

Po přihlášení vyberte v levém sloupci databázi kterou využívá vaše wordpressová instalace. Kliknutím na příslušnou databázi se v pravé části zobrazí tabulky z databáze.

Výběr tabulky s uživateli

Pokračujte kliknutím na tabulku s názvem wp_users. Tabulka nemusí mít nutně předponu „wp_„. Při instalaci WordPressu mohla být zvolena vlastní jiná.

Výběr databáze users

Výběr uživatele

V dalším kroku se vám zobrazí seznam uživatelů. Vám jde pravděpodobně o uživatele admin. Na začátku řádku s vybraným uživatelem klikněte na Upravit. Zobrazí se formulář s údaji o uživateli.

Upravení tabulky

Editace uživatele

Na řádku, který začíná na user_pass vyberte funci MD5 a jako hodnotu vpravo napište vaše nové heslo.

Uložení nového hesla

Nové hodnoty uložíte tlačítkem Proveď vpravo dole.

Napsat komentář