Jak vytvořit stránku s novinkami

U blogu máme stránku s novými příspěvky většinou na úvodní stránce a není co řešit. U firemních stránek ale bývá na úvodní stránce spíše nabídka a pro novinky je určená nějaká podsekce. V tomto návodu se dozvíte, jak takovou stránku se zobrazenými novinkami vytvořit.

Příspěvky vs. Stránky

Aby bylo jasno v pojmech: Ve WordPressu můžete psát buď „Příspěvky“ nebo „Stránky“. Jako příspěvky můžeme psát například jednotlivé zápisky na blogu a firemní novinky. Jako Stránky vytváříme například stránku s kontakty, o projektu nebo ceník. Zkrátka informace, které nejsou nějak časově určené a typicky jsou odkazovány z hlavního menu.

Vytvoření novinkové stránky

Stránku, kde bude seznam příspěvků (novinek) vytvoříme kliknutím na Stránky a Vytvořit stránku. Pojmenujeme jí např. Novinky. Pokud tak máme nastavené menu, sama se do nabídky přidá. Pokud ne, přidáme jí přes Vzhled > Menu.

Dále je třeba nastavit zobrazování příspěvků na naší novinkové stránce. Klikněte na Nastavení > Zobrazování.

Na úvodní stránce si určitě přeje mít nějakou speciální stránku (např. s nabídkou). Tu už máte nastavenou nebo si jí nastavte.

Jako Stránku s příspěvky si nastavte onu vytvořenou Novinkovou stránku na které si přejete zobrazovat po sobě jdoucí příspěvky od nejnovějšího po nejstarší. Nastavení uložte tlačítkem dole.

Stránka s příspěvky