Vložení kategorie do URL příspěvku

Třídíte si příspěvky do vlastních rubrik a rádi byste, aby byla příslušná kategorie viditelná i v URL adrese příspěvku? V tomto návodu se dozvíte jak kategorii v URL nastavit a na co si dát pozor.

V první řádě je nutné zvážit, zda tuto změnu opravdu chcete provést. V defaultní konfiguraci WordPressu to není zapnuté z poměrně dobrého důvodu.

Pokud váš příspěvek někdy v budoucnu přeřadíte do jiné kategorie, změní se tím jeho URL adresa. To je z hlediska optimalizace pro vyhledávače problém. Váš příspěvek byl indexován na určité adrese a vyhledávače nesnáší změny. Na váš článek také mohl odkazovat i někdo jiný a nyní by stará adresa článku nebyla funkční. Tedy nemusela by být funkční, pokud WordPress staré URL automaticky nepřesměruje nebo pokud přesměrovaní neprovedete ručně.

V případě že máte zaběhlý web a máte spousty příchozích návštěvníků z vyhledávačů, změny v URL rozhodně nedoporučuji. U nového webu tento problém není, ale vyhněte se v budoucnu změnám v kategoriích.

Název kategorie v URL

Aby se vám do URL každého příspěvku automaticky vložil název kategorie, ve které je příspěvek zařazen, klikněte na Nastavení a poté na Trvalé odkazy.

Vyberte vlastní strukturu a vložte do ní:

/%category%/%postname%/

Kliknutím na značku proměnné se vám značka do řádku napíše sama. Jen si dejte pozor, ať nemáte category na konci řádku.

Trvalé odkazy WP

Změny uložíte tlačítkem ve spodní části stránky.

Příspěvky ve více kategoriích

U příspěvků zařazených ve více kategoriích zároveň se do URL propisuje jen ta primární. Primární kategorii vyberete při editaci příspěvku ve výběru rubrik.

Napsat komentář