Hromadné přegenerování miniatur

Každý obrázek nahraný do WordPressu je automaticky uložený v několika velikostech. Po změně wordpressové šablony nebo po některých úpravách webu se tyto velikosti mohou změnit a nemusí na své místo pasovat. Lze to ale opravit jejich hromadným přegenerováním – obnovením miniatur.

V základní konfiguraci WordPressu se jedná minimálně o náhled, střední, velký a původní obrázek. Každá šablona si ale může přidat ještě další velikosti. Po přepnutí šablony se ale mohou pixelové rozměry těchto obrázků změnit. Obrázky jsou pak rozmazané, kostrbaté nebo velikostně nepasují jak by měly.

Hromadné obnovení miniatur obrázků

WP plugin Regenerate Thumbnails

Na webu mohou být tisíce obrázků, takže nemá smysl se o obnovení všech miniatur pokoušet ručně. Naštěstí je k dispozici spolehlivý plugin s názvem Regenerate Thumbnails, který je navíc zdarma a ke svému účelu naprosto postačí.

Plugin Regenerate Thumbnails si nainstalujte dle návodu na instalaci pluginu. Po aktivaci není třeba nic nastavovat.

V levém wordpressovém menu přejděte na Nástroje > Regenerate Thumbnails.

Dole se vám zobrazí seznam velikostí obrázkových náhledů, které WordPress automaticky vytváří a v horní části stránky uvidíte velké modré tlačítko „Regenerate Thumbnails For All Attachments„. Kliknutím na toto tlačítko se spustí hromadné přegenerování miniatur všech obrázků, které to potřebují. Proces může nějakou dobu trvat a v jeho průběhu se zobrazuje seznam hotových obrázků.

Při nezaškrtnuté volbě „Skip regenerating existing correctly sized thumbnails (faster)“ se přegenerují i obrázky se správnou velikostí. To se hodí, pokud jste měnili úroveň komprimace obrázků.

screenshot Regenerate Thumbnails

Napsat komentář