Oprava chyby při aktualizaci

Někdy při aktualizaci WordPressu nastane neočekávaná chyba a web zůstane kompletně zablokovaný. Tento návod vám ukáže, jak web opět zprovoznit.

Místo vašeho webu se zobrazí pouze hláška:

Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.

Nedostupný web

Tato zpráva se při aktualizaci webu zobrazuje uživatelům normálně a je to v pořádku. Jenže proces má trvat jen pár sekund a poté má hláška opět zmizet a web fungovat normálně dál.

Těsně před začátkem aktualizace se v kořenovém adresáři webu vytvoří soubor .maintenance, díky kterému WordPress pozná, že nemá lidem servírovat normální obsah, ale onu hlášku „Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.„. Během aktualizace se nová verze musí stáhnout, rozbalit a nakopírovat na správné místo. A po úspěšném dokončení aktualizace se soubor .maintenance automaticky vymaže a tím se obnoví normální provoz webu.

Když se ale během aktualizace stane, že vyprší časový limit scriptu nebo dojde k jiné chybě, váš web zůstane kompletně zablokovaný. Čas od času se to někomu stane, není to ale důvod k panice.

Odblokování WordPressu po aktualizaci

S přihlašovacími údaji ke svému hostingu se připojte pomocí FTP klienta na váš server. V adresáři s nainstalovaným WordPressem najděte soubor .maintenance a jednoduše ho smažte.

Pokud používáte WinSCP a soubor .maintenance v adresáři nevidíte, klikněte v horním menu na Možnosti, následně na Předvolby… V zobrazeném okně klikněte na Panely a na Zobrazit skryté adresáře podle následujícího obrázku.

Zobrazení skrytých souborů

Napsat komentář