Info o autorovi na konci článku

Autor bio-box je malá sekce, kde se zobrazují informace o autorovi článku s odkazy na jeho webové stránky a sociální profily. V tomto článku ukážeme, jak na konec wordpressového příspěvku takový box přidat.

Kdy zobrazovat informace o autorovi?

Vidět skutečnou osobu za obsahem pomáhá vytvářet důvěryhodnost a posiluje autoritu vašich stránek mezi uživateli. Autorská schránka povzbuzuje čtenáře k interakci s autory a to je povzbuzuje k další tvorbě.

Pro web s jedním autorem stačí přidat stránku o mně. Ale pro web s více autory, typicky pro magazíny, je vhodné  přidat info o konkrétním autorovi pod každý příspěvek.

Autor-box

Zobrazení informací o autorovi

V případě, že vaše šablona neumí zobrazit box s informacemi o autorovi, vám nejlépe poslouží wordpressový plugin Simple Author Box od Macho Themes.

Simple Author Box má responzivní a široce konfigurovatelný vzhled. Na obrázku výše je jeho defaultní zobrazení. Plugin vám umožní přidat všechny myslitelné ikony s odkazem na sociální profily autora, nahrát jeho fotografii (nemusíte využívat Gavatara) a zobrazit o autorovi několik vět.

Po instalaci pluginu se vám v levém menu administrace zobrazí položka Simple Author s jeho nastavením. V nastavení můžete volit například písmo, barvy a odsazení. Ikony na sociální profily mohou být kulaté, hranaté i barevné a odkazy se mohou i nemusí otevírat v novém okně. Plugin lze přizpůsobit dostatečně, ale vše je anglicky.

Vyplnění informací o autorovi

V administraci WordPressu klikněte na Uživatelé > Profil.

Profil WP uživatele

Při posunutí stránky do asi poloviny uvidíte sekci O vás.

Pokud má autor vlastní webovou stránku, můžete jí vyplnit.

Několik vět o něm lze napsat do kolonky Osobní informace.

Níže je nahrávání profilové fotografie. To se hodí, pokud nevyužíváte Gavatar.

Sociální profily, se vkládají do sekce Social Media Links. Lze jich tam přidat opravdu hodně.

Nové informace nezapomeňte uložit tlačítkem Aktualizovat profil. Poté by se tyto informace měly zobrazovat pod každým příspěvkem autora.

Napsat komentář