Vyloučení kategorie z RSS feedu

U některých webů není vhodné, aby se v RSS feedu zobrazovaly všechny kategorie. V tomto návodu se dozvíte, jak nevhodné kategorie vyřadit z RSS a dalších kanálů.

Vyloučení kategorie z RSS pomocí pluginu

První krok je instalace a aktivace pluginu Ultimate Category Excluder od Mariose Alexandroua. Tento plugin vám u kategorií dovolí rychle a snadno zaškrtávat vyloučení z feedů, archivů nebo i hledání.

Pro konfiguraci kategorií otevřete Nastavení > Category Exclusion. Zobrazí se stránka se seznamem všech rubrik, u kterých lze zaškrtnout požadované vyloučení. U kategorie, kterou si nepřejete zobrazovat ve feedech, zaškrtněte Exclude from Feeds. Stejně tak lze rubriku vyloučit i ze zobrazení výsledků vyhledávání a archivů. Nezapomeňte kliknout na Update pro uložení nastavení.

Vyloučení kategorie z RSS pomocí functions.php

Pokud se vám nechce instalovat další z mnoha pluginů, zde je návod na úpravu functions.php. Tento kód vložte na konec souboru functions.php, který je v adresáři s vaší aktivní šablonou. Pro více informací o functions.php si přečtěte návod na úpravu functions.php.

// Vylouceni kategorie z RSS
function exclude_category($query) {
if ( $query->is_feed ) {
$query->set('cat', '-<strong>69</strong>');
}
return $query;
}
add_filter('pre_get_posts', 'exclude_category');

Výše uvedený kód odstraní z RSS feedu kategorii s ID 69. Přepište číslo 69 na ID vaší kategorie. Mezi uvozovky lze zadat i více kategorií oddělené čárkou.

Zjištění ID kategorie

ID kategorie zjistíte z URL adresy v prohlížeči při editaci konkrétní kategorie.

V adresním řádku prohlížeče uvidíte něco jako:

https://ipdata.cz/wp-admin/term.php?taxonomy=category&tag_ID=69&post_type=post&

V této URL lze například vidět ID = 69.

RSS feed

Napsat komentář