Přihlášení do administrace WordPressu

WordPress je znám pro svoje intuitivní administrátorské rozhraní, kterému se také v angličtině říká backend. Oprávněný uživatel se zpravidla přihlašuje prostřednictvím přihlašovací stránky, která je umístěna na adrese vasedomena.cz/wp-admin/. Na hlavní stránce vašeho webu do adresního řádku prohlížeče doplníte /wp-admin a následně se vám zobrazí požadavek na uživatelské jméno a heslo.

Přihlášení do WordPressu
www.vasedomena.cz/wp-admin

Administrace

Základním ovládacím prvkem WordPressu je černý postranní panel vlevo a přes něj přistupuje přihlášený uživatel k jednotlivým prvkům  redakčního systému. Obsah menu je závislý na oprávnění uživatele a také na tom co je ve vašem webu nainstalováno za rozšíření.

Nástěnka

Nástěnka je úvodní stránkou redakčního systému, která se zobrazí po přihlášení. Obsahuje panely se základními údaji o stavu webu, verzi redakčního systému a další užitečné informace (např. počet příspěvků, stránek, rubrik, štítků a komentářů, název šablony a další…).

Položka Aktualizace zobrazuje počet pluginů a šablon, které je nutné co nejdříve aktualizovat. Zejména pluginy doporučujeme aktualizovat okamžitě.

Administrace WordPress