Jak přidat web na Seznam.cz

V Čechách je Seznam.cz klíčový portál, na který je třeba brát zřetel. Jeho služby zasáhnou 90% českých uživatelů, takže je naprostá nutnost aby o vašem webu věděl. Na Seznamu lze web zaregistrovat ve třech hlavních službách. Jedná se o vyhledávač, katalog stránek a Firmy.cz.

Přidání webu do vyhledávaní na Seznam.cz

Seznam.cz kontrola webu

Nejprve odkaz na vaší úvodní stránku vložte do Kontrolního formuláře, který vám pomůže zkontrolovat základní prvky stránky a poukáže na chyby, které pravděpodobně brání správné indexaci. Indexace je zpracování vašeho webu tak, aby byl dohledatelný ve vyhledáváči. Také vás upozorní na nevyplněné prvky stránek, které jsou důležité pro SEO (optimalizace pro vyhledávače). Projděte si jednotlivé body výsledku a zjistěte, jaké oblasti můžete vylepšit. Je naprosto nutné, aby bylo ve výsledku vše kromě kontroly „operátoru site“ zelené.

Pokud máte web v pořádku, je na čase váš web přidat do vyhledávání na Seznamu pomocí přidávacího formuláře. Přidáním URL do formuláře si můžete i vynutit aktualizaci náhledu vaší stránky. Pokud na svůj web přidáváte nějakou novinku nebo důležitý produkt a potřebujete aby ho Seznam zaindexoval co nejdříve, můžete přidat i konkrétní stránku, nejen tu úvodní.

Registrace do katalogu stránek na Seznamu

Registrace do katalogu stránek na Seznamu je sice zdarma, ale podléhá ručnímu schvalování a proto trvá několik dní. Nekvalitní weby se tak do katalogu nedostanou. Registrace se provádí na stránce Přidání nového odkazu.

přidání webu na Seznam.cz

Pokud již v katalogu zaregistrovaní jste a chcete zápis jen změnit, využijte formulář pro změnu existujícího odkazu.

Přidání webu na Firmy.cz

Registrace na Firmy.cz je v základní verzi také zdarma, ale lze si zaplatit i různá zvýhodnění a vylepšení. Začněte vyplněním vašeho IČ na admin.firmy.cz.

Napsat komentář